Felgi rozstaw 5x108, 110, 112

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Felgi rozstaw 5x108, 110, 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Witam Panowie. Mam spore dylematy ostatnio. Szukam sobie w miarę tanich ładnych alufelg. Moje stalówki nadają się do regeneracji (ale to inna kwestia. Chciałbym po prostu kupić alufelgi)
Problem w tym, że moje poszukiwania są strasznie ciężkie. Szukam na rozstaw 5x108, ale nic mi nie odpowiada (nie mogę nic ciekawego znaleźć).

Wiem, że mogę szukać 5x110 ewentualnie, ale tam też słabiutko w mój gust. Natomiast jest w cholerę alufelg na rozstaw 5x112, które odpowiadają moim gustom.
Wiem, że ET itd. ale chodzi mi o dopasowanie, z resztą wiem co i jak. Jak wygląda sprawa założenia 5x112 do v245?
Czy adapter? Jeżeli tak, to jakby to miało wyglądać i gdzie takowy mógłbym dostać (słyszałem o tokarzach).
Gdzieś na forum (volvospeed) znalazłem osobnika, który założył 5x112 z mercedesa do v850 i weszły normalnie bez adapterów (chyba po lekkim nawiercaniu).

Ogólnie potrzebuję wiedzy, co bym musiał zrobić,żeby założyć 5x112 tak,żeby było to w miarę bezpieczne.
Z góry dzięki za odpowiedzi i porady :)

P.s z felgami akurat, nie miałem za dużo do czynienia, stąd temat. Wiem mniej więcej co i jak i szybko łapię, więc pewnie przyda mi się wiedza na teraz i przyszłość

Ogólnie, nie pisałem o poszukiwaniach na forum, a może znalazłbym coś tutaj o dobrym rozstawie, bądź takie, które jakoś przypasują.
Jeżeli chodzi o preferencje, to szukam felg o gęstym środku. Coś pokroju BBS jak u Piotrka z forum posiadającego zielonego przedlifta lub coś tego pokroju:
http://s1197.photobucket.com/user/Marsu ... 1.jpg.html

Chodzi o gęsty środek, aż tak gęsty jak przy bbs'ach nie musi być, chętnie rant.
Jeżeli chodzi o wymiary felg, celuję w 16,17 cali i 7-8,5 cala szerokości.
Może ktoś z forum posiada coś ciekawego, to byłoby super :)
co do budżetu, to na razie powiedzmy do 1000zł. Wiem, że na bbsy jak Piotrka w tej cenie nie mam co liczyć :lol:
ale szukam czegoś podobnego, może nie aż tak pięknego, bo budżet nie pozwoli.
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Felgi rozstaw 5x108, 110, 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Nie rozwiercałbym felg. Jeśli chcesz 5x112 to pozostaje kupić felgi i potem dopasować adapter. Na same adaptery pójdzie ponad 400zł. Do tego mogą być potrzebne nakrętki, ok 100zł.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Rafies
Posty: 116
Rejestracja: 03 stycznia 2015, 12:44

Re: Felgi rozstaw 5x108, 110, 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafies »

A mnie zainteresowało to rozwiercenie, jakbyś trafił tanio felgę to ja bym w to poszedł bo to będzie najtańsze rozwiązanie, myślę że jak się na stół zmieści to dużo za coś takiego nie policzą i praktycznie każdy frez to ogarnie (powiększyć otwór do 14-14,5mm zaczynając od zewnętrznej strony starego 112, taki otwór daje nam 110 z zapasem po 1mm z każdej strony, czyli mamy 5x108 - 112, wystożkować żeby śruba się ładnie dokręcała e voila) , na pewno ułamek kwoty adapterów albo klasycznego nawiertu na konkretny rozstaw.

Adapter raz że drogi, a dwa ogranicza nas pod względem ET bo zmieniający rozstaw ma zawsze minimum 20-25mm, czyli trzeba już szukać felg z ET 40-50 a tam już nie ma rantu

Jakieś wszelkiego rodzaju felgi z kapslem można nawiercić sobie wedle uznania ale to też 400-500zł

Chociaż patrząc na to co wstawiłeś że Ci się podoba to ja bym poszedł w gotowca, polakierować, przepolerować rant i masz fajną rolkę:
http://olx.pl/oferta/felgi-exip-8-cali- ... 9iQFf.html
0 x
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Felgi rozstaw 5x108, 110, 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

No to mi Rafis dałeś zagwozdkę na jutrzjeszy dzień cały. Podobają mi się te felgi :D szerokosc fajna no i by weszły zapewne. Tylko tak rozmyślam o wielkości felg. Mam z tylu ori stalówki 14" i oponę 185/70 i ojca 16 cali 205/55 są mniejsze średnicowo od moich 14-tek. Nie chciałbym żeby to śmiesznie wyglądało i nie chciałbym za wysokich opon... A 240 jednak na kola trochę miejsca ma. Ale te 16-tki juz rozmyslam w sumie. Nie wiem czy ich nie wezme 8-)
0 x
Rafies
Posty: 116
Rejestracja: 03 stycznia 2015, 12:44

Re: Felgi rozstaw 5x108, 110, 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafies »

Coś chyba pomyliłeś 205/55/16 jest większe od 185/70/14

PS: do tych 16" 8j et23 możliwe że będzie potrzebny jakiś dystans przelotowy 5-10mm
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Felgi rozstaw 5x108, 110, 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Dodajmy do tego, że felgi po rozwierceniu stracą sporo na wartości i mało kto to będzie chciał kupić w razie gdyby Ci się felga opatrzyła.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Felgi rozstaw 5x108, 110, 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Alufelgi, które podesłał mi Rafies po wielkich problemach z kontaktem okazały się nie wypałem.
Miały zostać już do mnie wyłane gdy podczas ściągania opon okazało się, że na jednej feldze ktoś jeździł na popuszczonych śrubach i otwory na śruby strasznie się wyrobiły w jednej feldze (w otwory wciskane są tulejki).

Także jest to dla mnie właściwie nie opłacalne, bo nie wiem czy jest to do zrobienia.

A tak mi się te exipy spodobały...
Przeszukałem pół olx'a szukając czegoś podobnego :( ale na razie bezskutecznie.
0 x
ODPOWIEDZ