Ograniczenie spalania paliwa.

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
Awatar użytkownika
kapsel
Posty: 224
Rejestracja: 11 listopada 2015, 20:19

Re: Ograniczenie spalania paliwa.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapsel »

Sinuspi pisze:
kapsel pisze:
Sinuspi pisze:
Noo tak, jakbyś zrobił dotrysk wody w tusz albo tuż zaraz momencie zapłonu mieszki w TICOczeto. Serio. :D
:lol: :lol: :lol:
http://www.topendpower.pl/p/pl/aem-30-3 ... iesel.html

Nie mogę teraz znaleźć ale do Merca 123 lub 124 na Polibudzie Świętokrzyskiej z ~25 lat temu Proferek adoptował dotrysk wody.
Weź. Toć się śmieje. 6 dzieciaków pod maską musi swoje zeżreć.
0 x
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Re: Ograniczenie spalania paliwa.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

Volvo 745 turbo pisze:
Piotr Rolew pisze:
takijedenkuba pisze:
Na podobnej zasadzie działa woda swięcona, ale tylko z pewnego źródła :lol:
Bicie piany. Szkoda mi czasu, na takie coś. Praktyka czyni mistrza, a nie razgawory po próżnicy. Ostatni raz odnoszę się na tego typu wstawki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Całe szczęści, bo albo sobie robisz jaja, albo faktycznie powietrze w Twojej okolicy jest z dodatkami.
https://postimg.cc/gallery/bjyD9FK

Obiecane zdjęcia. Miłej zabawy życzę. Rozumiem że raczej nie mogę liczyć tu na zainteresowanie i odp. na pytanie. Będę o tym już pamiętał i raczej nie podzielę się swymi doświadczeniami, abyście nie dostali zajad i bólu brzucha, od nadmiernych drwin. Pozdrówki. Bez odbioru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3080
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Ograniczenie spalania paliwa.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Piotr Rolew pisze:
Volvo 745 turbo pisze:
Piotr Rolew pisze: Bicie piany. Szkoda mi czasu, na takie coś. Praktyka czyni mistrza, a nie razgawory po próżnicy. Ostatni raz odnoszę się na tego typu wstawki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Całe szczęści, bo albo sobie robisz jaja, albo faktycznie powietrze w Twojej okolicy jest z dodatkami.
https://postimg.cc/gallery/bjyD9FK

Obiecane zdjęcia. Miłej zabawy życzę. Rozumiem że raczej nie mogę liczyć tu na zainteresowanie i odp. na pytanie. Będę o tym już pamiętał i raczej nie podzielę się swymi doświadczeniami, abyście nie dostali zajad i bólu brzucha, od nadmiernych drwin. Pozdrówki. Bez odbioru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie sądzę i nie widzę alby ktoś z Ciebie drwił. Loża Szyderców ma podśmiehOIOjki z ów "wynalazku" i Twojego placebo z jego działania. Po prostu dociążyliśmy Ci buty.
I jeszcze raz. Tu Nikt do Ciebie nie ma żadnego personalnego "halo".
4 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Re: Ograniczenie spalania paliwa.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

Sinuspi pisze:
Piotr Rolew pisze:
Volvo 745 turbo pisze:
Całe szczęści, bo albo sobie robisz jaja, albo faktycznie powietrze w Twojej okolicy jest z dodatkami.
https://postimg.cc/gallery/bjyD9FK

Obiecane zdjęcia. Miłej zabawy życzę. Rozumiem że raczej nie mogę liczyć tu na zainteresowanie i odp. na pytanie. Będę o tym już pamiętał i raczej nie podzielę się swymi doświadczeniami, abyście nie dostali zajad i bólu brzucha, od nadmiernych drwin. Pozdrówki. Bez odbioru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie sądzę i nie widzę alby ktoś z Ciebie drwił. Loża Szyderców ma podśmiehOIOjki z ów "wynalazku" i Twojego placebo z jego działania. Po prostu dociążyliśmy Ci buty.
I jeszcze raz. Tu Nikt do Ciebie nie ma żadnego personalnego "halo".
1./ Mów za siebie. Chyba że wybrano Cię na rzecznika forum.
2./ Punkt widzenia, zależy od punktu świadomości w jakim jest dana osoba.
Pewny to jestem tego, że odejdę z tego ciała. I tylko tego. Resztę sprawdzam jak nie wiem. Tak mam i polecam każdemu.
A tu bicie piany, odsunęło na plan dalszy temat tego postu. I ktoś n.p. zainteresowany, musi się przedzierać przez gąszcz zdań, mających niewiele wspólnego z tematem.

Na koniec przytoczę zdanie powiedziane przez Alberta Einsteina.
„Kiedy dwóch twierdzi że coś jest nie możliwe, przychodzi trzeci i rozwiązuje problem. Dlatego że nie wiedział że to jest niemożliwe.

Często wielcy wynalazcy n.p. wspominają o tym że dostają informacje w snach w wizjach.
Polecam zastanowieniu ogólnemu.
Bo tak to przypomina bardziej tłum przy ukrzyżowaniu Jezusa i słowa Jego. „Ojcze wybacz Im, bo nie wiedzą co czynią”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ograniczenie spalania paliwa.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Obawiam się Piotrze, że jeśli w ciągu 30 pierwszych postów potrafisz się pokłócić ze wszystkimi, to gdzieś przy 50 poście obrazisz się i nigdy nie wrócisz. Chyba, że jesteś trollem, to może nawet wcześniej.

PS. Ani razu nie odpowiedziałeś merytorycznie na zadane pytania.
5 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3080
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Ograniczenie spalania paliwa.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Piotr Rolew pisze:
Sinuspi pisze:
1./ Mów za siebie. Chyba że wybrano Cię na rzecznika forum.
Oczywiście piszę za siebie jak to widzę i odbieram :)
Z panem Ansztajnem to ja nawet poza dzień dobry nie zaczynałbym dysputy.

OK, mnie osobiście jednostkowo gancegal czy masz założony ten konkretny ulepszacz.
Nie mam materiałów jak jest zbudowany i na jakiej zasadzie działa, nie uczestniczę w badaniu zmniejszenia paliwa przy jego pomocy nie wypowiadam się.
Zatem jeżeli uważasz że działa to proszę nam to wykaż matematycznie i fizykalnie a może i chemicznie -paliwo-.
Turbinka Kowalskiego działała w 126p. , gdyż powodowała polepszenie zmieszania mieszanki i to sam, sobie udowodniłem.

Jeżeli ktoś humorystycznie podchodzi do Twoich informacji albo ma inne zdanie Ty zaczynasz się obrażać i szantażować że Nas opuścisz.
Szkoda. Twoja wola, jeśli nie chcesz się dogadywać a i z czasem np hajikuować ze mnie. ;)
1 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Re: Ograniczenie spalania paliwa.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

Sinuspi pisze:
Piotr Rolew pisze:
Sinuspi pisze:
1./ Mów za siebie. Chyba że wybrano Cię na rzecznika forum.
Oczywiście piszę za siebie jak to widzę i odbieram :)
Z panem Ansztajnem to ja nawet poza dzień dobry nie zaczynałbym dysputy.

OK, mnie osobiście jednostkowo gancegal czy masz założony ten konkretny ulepszacz.
Nie mam materiałów jak jest zbudowany i na jakiej zasadzie działa, nie uczestniczę w badaniu zmniejszenia paliwa przy jego pomocy nie wypowiadam się.
Zatem jeżeli uważasz że działa to proszę nam to wykaż matematycznie i fizykalnie a może i chemicznie -paliwo-.
Turbinka Kowalskiego działała w 126p. , gdyż powodowała polepszenie zmieszania mieszanki i to sam, sobie udowodniłem.

Jeżeli ktoś humorystycznie podchodzi do Twoich informacji albo ma inne zdanie Ty zaczynasz się obrażać i szantażować że Nas opuścisz.
Szkoda. Twoja wola, jeśli nie chcesz się dogadywać a i z czasem np hajikuować ze mnie. ;)
Czy Ty lepiej wiesz co jest u mnie?
Wkładasz w moje usta słowa, zdania których nie wypowiedziałem, pisząc. Określiłem swoje stanowisko jasno i wyraźnie. To o czym piszesz, to INTERPRETACJA moich słów, myśli zdań. I nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Lubię konstruktywne uwagi. Kto lubi bicie piany? Trawić czas po próżnicy? Bo ja nie i jasno to wyrażam.

Asertywność polecam każdemu.

Byłbym głupcem, gdybym nawet pomyślał przez chwilę, aby opuścić to forum. Które jest najlepsze w w Polsce, skupiające zwolenników starej myśli skandynawskiej w motoryzacji.
Natomiast sugeruję, wręcz proszę admina, aby coś z tym zrobił.
Przecież jest odpowiedni dział, luźne tematy.
Możecie stworzyć temat, wywredzania się n.p. na mnie. I używać sobie do woli.
A tu lepiej by było zachować merytoryczne podejście.
Tak będzie lepiej dla każdego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Re: Ograniczenie spalania paliwa.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

Sinuspi pisze:
Piotr Rolew pisze:
Sinuspi pisze:
1./ Mów za siebie. Chyba że wybrano Cię na rzecznika forum.
Oczywiście piszę za siebie jak to widzę i odbieram :)
Z panem Ansztajnem to ja nawet poza dzień dobry nie zaczynałbym dysputy.

OK, mnie osobiście jednostkowo gancegal czy masz założony ten konkretny ulepszacz.
Nie mam materiałów jak jest zbudowany i na jakiej zasadzie działa, nie uczestniczę w badaniu zmniejszenia paliwa przy jego pomocy nie wypowiadam się.
Zatem jeżeli uważasz że działa to proszę nam to wykaż matematycznie i fizykalnie a może i chemicznie -paliwo-.
Turbinka Kowalskiego działała w 126p. , gdyż powodowała polepszenie zmieszania mieszanki i to sam, sobie udowodniłem.

Jeżeli ktoś humorystycznie podchodzi do Twoich informacji albo ma inne zdanie Ty zaczynasz się obrażać i szantażować że Nas opuścisz.
Szkoda. Twoja wola, jeśli nie chcesz się dogadywać a i z czasem np hajikuować ze mnie. ;)
A jeszcze najważniejsze.
Post został wyraźnie nazwany.
I oczekiwałem porady od bardziej doświadczonego. Niestety nikt taki tu się nie objawił. Ale dzięki Waszemu hejtowi i Heniowi który mnie zainspirował i przesłał zdj. które tu widzicie, sam tak zrobię i będę bacznie obserwował. Wyniki najprawdopodobniej, przekażę, choć póki co jeszcze kołacze mi się myśl:
Mam uszczęśliwiać, zmarnowali mi tyle czasu, a ja mam dbać o ich kieszenie…
Hmm, czas pokaże.
Póki co trzeba mi się zaopatrzyć się w czujnik, prędkościomierza znajdujący się tylnym wale.
Intonuję temat, bo może ktoś pokieruje mnie w miejsce, gdzie kupię nie za kosmiczne pieniądze takie coś:

https://postimg.cc/gallery/8zsGXYw

I zajmę się tym wszystkim, na co zwrócił mi kolega uwagę w innym poście, w którym piszę o bardzo wysokim spalaniu.

PS
Mamy inaczej.
Od zawsze inspirują mnie geniusze i ludzie niepospolici.
I dzięki takim m.in. możemy cieszyć się takimi osiągnięciami, o których tu m.in. mowa.
Być Miernym, przeciętnym i ograniczonym w swojej strukturze, to nie sztuka.
Wznieść się wyżej to zawsze jest coś.
Polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
1 x
MarcinS
Posty: 443
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Ograniczenie spalania paliwa.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Nowy czujnik prędkości to tanio chyba się nie da. Najtaniej za nowy zamiennik, to chyba w skandixie ~115€.
Można spróbować allegro używkę. Numer części to 1398321
1 x
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Re: Ograniczenie spalania paliwa.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

MarcinS pisze:Nowy czujnik prędkości to tanio chyba się nie da. Najtaniej za nowy zamiennik, to chyba w skandixie ~115€.
Można spróbować allegro używkę. Numer części to 1398321
Dzięki kolejne, tym razem głębokie pokłony ślę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
ODPOWIEDZ