Przespawanie dachu, dziura w dachu - sugestie [900]

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
Online
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Przespawanie dachu, dziura w dachu - sugestie [900]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

O ile dobrze zrozumiałem masz auto z pełnym dachem a chciałbyś mieć z dziurą (szyberdachem)? Jeśli tak to dobrze przemyśl temat, szyberdach i tak nie zastąpi klimy a prędzej czy później bedzie problem z jego szczelnością.
Co do wymiany całego dachu na taki z ori szybrem wg. mnie słaby pomysł, osłabisz konstrukcje, problemy z korozją, nie warto. Akcesoryjny szklany szyber mam w sedanie 940 i przez te kilka lat co go mam zero problemów poza potrzebą wymiany uszczelki po ok 10 latach od montażu. Ori szyberdach mam w 740 kombi, przez 5 lat 2 razy go naprawiałem bo sie nie domykał lub dla odmiany nie otwierał i regularnie podciekał a finalnie wymieniłem na lepszy, ori szklany z 960.
Mając pełen dach wolał bym dołożyć klimę, co też w jednym aucie zrobiłem niż zakładać szyberdach. Co do szybrów najlepszy jest ori szklany, najwieksza porażka to jednak akcesoryjny szklany, nie ma żaluzji, w pełnym słońcu robi za szklarnie, jest tylko uchylny, nie chowa się tak jak ori w dach. No i szyber nie sprawdza sie na szybkich trasach, powyżej 110km/h kończy się skala głośności w ori radiu ;-)
2 x
MarcinS
Posty: 440
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Przespawanie dachu, dziura w dachu - sugestie [900]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Mój w 740 (zwykły nie szklany) podciekał i miał cyrki z otwieraniem, ale przy okazji naprawy podsufitki złozyłem dach porządnie i wymieniłem masę uszczelniającą na nową i problemy ze szczelnoscią i pracą się skończyły. Jeśli chodzi o głośność, to rzadko przekraczam 110 :P
1 x
Awatar użytkownika
Ronnie
Posty: 61
Rejestracja: 06 października 2014, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przespawanie dachu, dziura w dachu - sugestie [900]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ronnie »

Ja mam akcesoryjny do sprzedania. Kupiłem do siebie na wymianę ale nigdy nie zamontowałem. Jak bierzesz pod uwagę taką alternatywę to poszukaj w moich postach. Wystawiałem go w zeszłym roku na sprzedaż. Co do ceny na pewno się dogadamy, bo leży i się kurzy.
0 x
STOP wariatom i chamom na drodze.
ODPOWIEDZ