Pakiet startowy B200FT

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
Awatar użytkownika
miho
Posty: 15
Rejestracja: 06 marca 2019, 10:50
Lokalizacja: PL/Lublin

Pakiet startowy B200FT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miho »

Czesc, powoli zaczynam się zastanawiać nad delikatnym podniesieniem mocy w swojej 940 B200FT tak żeby móc bezpiecznie wyprzedzać i sprawnie poruszać się jak nowożytnym wozem, nie ma to służyć do palenia kapcia czy latania bokami.
Turbo ma spore luzy wzdłużne i osiowe i w zasadzie nadaje się do regeneracji bo nie jest w stanie wydmuchać nawet 0.55 bara (tak jak to niby powinno byc fabrycznie) ledwo dmucha 0.35. Mogę oddać gdzieś do reanimacji i próbować przywrócić silnikowi fabryczne parametry, ale.. może przy tej okazji warto zajrzeć tu i ówdzie.
1. Turbo jeśli nie seryjne, to jakie inne? Czy jest coś co podejdzie plug and play? Ile w ogóle można dmuchnąć w tego redblocka żeby było dla niego bezpiecznie - 0.7?? Jesli miałbym się bawić w MBC to chyba jednak wolalbym pójść raczej w stronę EBC, Macie jakieś sprawdzone typy?
2. można zmienić wałek, a kółko dać regulowane - ale nie znalazłem informacji jaki to wałek i na jakie kolko zmienić
3. Co z wydechem - 3" ? Wyciąć oryginalny katalizator i wstawić jakiś sportowy + jeden tłumik?
4. Głowica powinna zostać seryjna? Czy macie jakieś patenty na to?
5. Większy intercooler? Fabryczny mały nie jest ale pewnie jest zasyfiony wsrodku więc tak czy siak możliwe że to zmienie.
Co więcej?
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Pakiet startowy B200FT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Wszystko już zostalo powiedziane:

http://volvorwd.pl/viewtopic.php?f=10&t=618

Zapraszam do lektury. Jak już przebrniesz przez to i dalej chcesz mieć szybki wóz to zapraszam na PW po gotowy zestaw na >300PS zawierający wszystkie powyższe elementy i jeszcze z małym plusem ;)
1 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Pakiet startowy B200FT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Powiem tak, u mnie po zakupie dmuchało 0,2 i nie chciało więcej. Wymiana rur dolotu na nowe podniosła do 0,35 bo okazało się, że ktoś kiedyś założył turbinę (albo samo WG) od B230FK i więcej nie będzie. Wleciał więc MBC ustawiony na 0,8 i teraz nie ma problemu z wyprzedzaniem. No i turbina wstaje jakieś 700-800 obrotów niżej. Mała rzecz a cieszy:)
Reszta standardowa.
1 x
Awatar użytkownika
miho
Posty: 15
Rejestracja: 06 marca 2019, 10:50
Lokalizacja: PL/Lublin

Re: Pakiet startowy B200FT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miho »

Gdzies ktoś tu na forum sprzedaje zestaw silikonowy dedykowany do B200FT łącznie z tą rura która idzie od przepływomierza do turbo? Po prostu cały komplet? W necie nigdzie nie mogę trafić...
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Pakiet startowy B200FT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Pakiet startowy B200FT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Ja mam właśnie z Marsilu. Bardzo porządne i spotkałem głosy, że lepsze od nowych fabrycznych. Tego nie wiem, w każdym razie od dwudziestoparoletnich na pewno:)
Już sama wymiana przewodów spowodowała wcześniejsze wstawanie turbo, stare były za miękkie i puchły. Zresztą zakładanie MBC bez wymiany tak starego dolotu imo mija się z celem...
2 x
Awatar użytkownika
V945turbo
Posty: 782
Rejestracja: 16 listopada 2014, 23:09
Lokalizacja: Lublin/ Piaski

Re: Pakiet startowy B200FT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: V945turbo »

miho pisze: Co więcej?
Podjedź na kawę, pogadamy...
0 x
89' 744 B230FT+
89' 744 B234F
Awatar użytkownika
vadi
Posty: 58
Rejestracja: 13 czerwca 2017, 22:34

Re: Pakiet startowy B200FT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vadi »

Dobre rury robi do88.se. Mam u siebie w B200FT cały zestaw. Polecam.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
0 x
pasii
Posty: 50
Rejestracja: 23 września 2018, 20:05

Re: Pakiet startowy B200FT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pasii »

wujek pisze:Wszystko już zostalo powiedziane:

http://volvorwd.pl/viewtopic.php?f=10&t=618

Zapraszam do lektury. Jak już przebrniesz przez to i dalej chcesz mieć szybki wóz to zapraszam na PW po gotowy zestaw na >300PS zawierający wszystkie powyższe elementy i jeszcze z małym plusem ;)
Co to za zestaw i ile ma kosztować?
0 x
ODPOWIEDZ