Car audio dla laika

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
MarcinS
Posty: 439
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Car audio dla laika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Żeby nie zaśmiecać "bieżącej obsługi" zasugerowano założenie nowego tematu i jest. :)
Chciałbym nieco poprawić granie w mojej 700. Na razie temat czysto teoretyczny, ale zbliża się okres urlopowy i może coś się przez wakacje pobawię. Wyczytałem w internetach, że zaczynać powinno się od wygłuszenia drzwi. Jakieś sugestie co do materiałów? Czytałem o...taśmach dekarskich, ale jakoś słabo mi to wygląda. Generalnie chciałbym, żeby grało "poprawnie" - bez buczeń, drgań i innych dziwnych wtrąceń. Dyskoteki nie planuję. Na dzień dzisiejszy jest radio 4x50W (czyli może z 20W na kanał), seryjne głośniki 16cm z przodu (pewnie w wieku auta - 29 lat :lol: ) i dwudrożne 13cm chyba z 760 z tyłu (też leciwe). Docelowo planuję wrzucenie wszędzie dwudrożnych i zasilanie wszystkiego z radia, bez wzmacniacza.
1 x
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: Car audio dla laika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

Podstawa to dobre wygłuszenie. Do tego głośniki muszą być przykręcone do drzwi, a nie do boczków.
Głośniki fabryczne z przodu to też 130/135mm, nie 165.

Możesz użyć dystansu tego typu (powinno być OK):
https://allegro.pl/oferta/pierscien-dys ... 7830440819

Mata tego typu na start będzie OK:
https://allegro.pl/oferta/ab-1-mata-wyg ... 5920578441

Głośniki warto odseparować, nie wiem jaką masz deskę rozdzielczą (przed, czy poliftową), ale jak masz taką możliwość to warto zamontować w deskę tweetery, a w drzwi głośniki niskotonowe. U siebie mam zestaw Micro Precision i gra to OK ;)

Dalej - nie wiem jakie masz radio, ale z "4x50W" szału nie będzie. Osobiście polecam markę Alpine, raz że gra to zazwyczaj fajnie, a dwa że zielony kolor podświetlenia fajnie pasuje do Volvo (na końcu modelu musi być samo "R").

Warto do bagażnika wpakować chociaż małego subika żeby mieć coś dołu. Jakbyś chciał to w garażu leży mi Rockford RFA-410 ze skrzynią specjalnie zrobioną pod 7setę w sedanie. Z tym że wtedy już trzeba mieć wzmacniacz.
0 x
MarcinS
Posty: 439
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Car audio dla laika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Z przodu mam takie coś:
Obrazek

Ori volvo 1384924. W katalogu volvo występują 1384925-2 z wymiarem 150mm i 8Ohm Moje wyglądają tak samo, ale mają 4 Ohmy.

Z tyłu nie miałem nic (nawet tapicerka boczka nie była wycięta), ale z dyplomackiej przedliftowej 700 wyszabrowałem głośniki Selfac sf-740:
Obrazek
Tam grały w przednich drzwiach, ale w moje przednie drzwi nie pasują, za małe są. Polift ma widać inne boczki w drzwiach.
Obrazek
Za to mają pasujące parametry: moc max 40W, nominalnie 15W.
W temacie radia małe sprostowanie - jest 4x45W. Jest to kupione razem z autem Sony CDX GT-20. FM odbiera fajnie, płyty czyta. Więcej nie potrzebuję :) Mp3 też trawi, ale zwykle słucham AudioCD. Radio nie ma wyjścia na wzmacniacz. A na suba szkoda mi bagażnika. :P

Deska jest zwykła, z prostokątnym licznikiem. Nie ma w niej miejsca na głośniki jak w 900. Nie chciałbym też dziurawić deski czy słupków pod tweetery, dlatego będę myślał o dwudrożnych. Generalnie ma to wyglądać jak fabryka, tylko grać ładniej. Na pierwszy ogień pójdzie właśnie wygłuszenie i mocowanie głośników. Zobaczę, co to wniesie do tematu.

Dzięki za namiar na matę. A pomiędzy boczek a drzwi coś dodatkowo warto wstawić? Np:
https://allegro.pl/oferta/k6s-mata-wygl ... 5331990577
0 x
ODPOWIEDZ