760 - SWAP z automata na manual.

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
ambasador
Posty: 131
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 23:22

Re: 760 - SWAP z automata na manual.

Postautor: ambasador » 16 lutego 2018, 16:05

Wiem o czym mówisz niestety.
W Warszawie mamy na szczęście Mateusza, może warto się przejechać, szczególnie gdybyś miał coś jeszcze do roboty...
0 x

Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: 760 - SWAP z automata na manual.

Postautor: wujek » 16 lutego 2018, 19:17

endriugto pisze:Jak dzwonię po automaciarzach i opisuję sytuację i że chcę zrobić regulację i przegląd to mi tylko makaron nawijają na uszy że to remont trzeba zrobić i to będzie 2, 3 albo 5 tysięcy kosztowało...


a ja durny zajebistego aw za 600zl sprzedalem....




hahahhahaha 5 tysiecy

zrob co Ci pisze psucielolvo.pl ;) filterek olej regulacja...ogarniesz sam a jak nie zadzwon pogadaj podpowie
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar

Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3653
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 760 - SWAP z automata na manual.

Postautor: endriugto » 16 lutego 2018, 22:23

wujek pisze:
endriugto pisze:Jak dzwonię po automaciarzach i opisuję sytuację i że chcę zrobić regulację i przegląd to mi tylko makaron nawijają na uszy że to remont trzeba zrobić i to będzie 2, 3 albo 5 tysięcy kosztowało...


a ja durny zajebistego aw za 600zl sprzedalem....




hahahhahaha 5 tysiecy

zrob co Ci pisze psucielolvo.pl ;) filterek olej regulacja...ogarniesz sam a jak nie zadzwon pogadaj podpowie

Jak kupiłem auto skrzynia to była padaka. Zamulona i 3 biegowa. Wymieniłem olej rozwierciłem zawór i tak jeżdżę od roku. Mam nadzieję że trzeba ją jeszcze tylko podregulować bo przeciąga równo na wszystkich biegach.
0 x

Awatar użytkownika
AKW
Posty: 24
Rejestracja: 14 listopada 2017, 00:31
Lokalizacja: WD/WZ

Re: 760 - SWAP z automata na manual.

Postautor: AKW » 24 lutego 2018, 23:10

wujek pisze:a ja durny zajebistego aw za 600zl sprzedalem....
hahahhahaha 5 tysiecy
zrob co Ci pisze psucielolvo.pl ;) filterek olej regulacja...ogarniesz sam a jak nie zadzwon pogadaj podpowie


Dobrze, że wiem kto kupił :D i teraz ma dwa AW w zapasie (z tym, że jeden, ten z wozu, do podremontowania), bo wczoraj zapodał M90 8-)

A propos automatów to z doświadczenia podpowiem, że jak opiłków nie ma w oleju, to rozebranie, do trybika, łącznie z labiryntem, tu już potrzebna duża uwaga, dokładne wyczyszczenie i złożenie na nowych uszczelkach (komplet zwykle kosztuje 600-700) sprawia, że skrzynia jest jak nowa... Zdarzało mi się pojedyńcze tarczki wymieniać jak pomiary wykazały, że są wyraźnie cieńsze od pozostałych, ale to raczej sztuka dla sztuki.
Na początek też bym polecał wypłukanie porządne, filtr + regulacja, w 80% przypadków wystarczy/pomoże.
2 x
Wyznaję: RWD, 700/900 (do starszych jeszcze nie dorosłem), Turbo (TurboDiesel też ujdzie), kombi (czasami sam sobie przeczę)
Staram się zrozumieć: 700 z przejściówkowym przodem, LPG, hak w sedanie
Chyba się nie przekonam do: wolnossącej benzyny

Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontaktowanie:

Re: 760 - SWAP z automata na manual.

Postautor: saabauto » 11 marca 2018, 23:17

AKW pisze:

A propos automatów to z doświadczenia podpowiem, że jak opiłków nie ma w oleju, to rozebranie, do trybika, łącznie z labiryntem, tu już potrzebna duża uwaga, dokładne wyczyszczenie i złożenie na nowych uszczelkach (komplet zwykle kosztuje 600-700) sprawia, że skrzynia jest jak nowa... Zdarzało mi się pojedyńcze tarczki wymieniać jak pomiary wykazały, że są wyraźnie cieńsze od pozostałych, ale to raczej sztuka dla sztuki.
Na początek też bym polecał wypłukanie porządne, filtr + regulacja, w 80% przypadków wystarczy/pomoże.


No właśnie. Częstą przyczyna w AW są albo zapchany filtr albo uszczelka kasety gdzieś wydmuchana i stąd puszcza olej bokiem, zamiast pełnym ciśnieniem w magistralę. Podejdę do tematu na dniach, bo mam Klientowóz z takim kłopotem i podczas statycznej wymiany oleju z miski wypłynął kawałek uszczelki... stąd pomyślę, a że mam 1 skrzynię padakę i stojak, to się zdoktoryzuję, odwrócę do góry michą i odkręcę płytę. Jak się okaże, że uszczelka się wywinęła, to można pospekulowac z naprawą, ediparts ma zestawy oryginalnych uszczelnień i filtry. Ale najpierw dwie 240 muszą wyjechać :-)
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940

mikomaxi
Posty: 497
Rejestracja: 07 października 2014, 13:08

Re: 760 - SWAP z automata na manual.

Postautor: mikomaxi » 13 marca 2018, 11:29

Mam 10 -12 skrzyń AW z różnym przebiegiem. Jest i rodzynek z przebiegiem 80 tys km. Część z nich jest na allegro,chętnie pozbedę sie ich w atrakcyjnej cenie. Na pewno taniej niz swapy remonty itp. Znacznie mniej inwazyjny zabieg. Przemyśl.
0 x

Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1032
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: 760 - SWAP z automata na manual.

Postautor: sambo » 13 marca 2018, 15:28

mikomaxi pisze:Mam 10 -12 skrzyń AW z różnym przebiegiem. Jest i rodzynek z przebiegiem 80 tys km. Część z nich jest na allegro,chętnie pozbedę sie ich w atrakcyjnej cenie. Na pewno taniej niz swapy remonty itp. Znacznie mniej inwazyjny zabieg. Przemyśl.


80 tkm, rodzynek powiadasz ?..... ;)
Obrazek
2 x
Obrazek

mikomaxi
Posty: 497
Rejestracja: 07 października 2014, 13:08

Re: 760 - SWAP z automata na manual.

Postautor: mikomaxi » 15 marca 2018, 15:23

Rodzynek który można zamontować i nie szkoda. Twoją bym sobie w pokoju postawił. Mam nadzieje ze w takim stanie pozostanie na zawsze :D
1 x

Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3060
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: 760 - SWAP z automata na manual.

Postautor: Sinuspi » 15 marca 2018, 16:48

sambo pisze:
mikomaxi pisze:Mam 10 -12 skrzyń AW z różnym przebiegiem. Jest i rodzynek z przebiegiem 80 tys km. Część z nich jest na allegro,chętnie pozbedę sie ich w atrakcyjnej cenie. Na pewno taniej niz swapy remonty itp. Znacznie mniej inwazyjny zabieg. Przemyśl.


80 tkm, rodzynek powiadasz ?..... ;)
Obrazek


:o :shock: :shock:

z UK ?
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego

Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1032
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: 760 - SWAP z automata na manual.

Postautor: sambo » 15 marca 2018, 18:55

Sinuspi pisze:
sambo pisze:
mikomaxi pisze:Mam 10 -12 skrzyń AW z różnym przebiegiem. Jest i rodzynek z przebiegiem 80 tys km. Część z nich jest na allegro,chętnie pozbedę sie ich w atrakcyjnej cenie. Na pewno taniej niz swapy remonty itp. Znacznie mniej inwazyjny zabieg. Przemyśl.


80 tkm, rodzynek powiadasz ?..... ;)
Obrazek


:o :shock: :shock:

z UK ?

no i cóż iż ze Szwecji;)
1 x
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość