Alternatywne blokady mostu do RWD.

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
byjek
Posty: 168
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 22:19
Lokalizacja: Myślenice

Alternatywne blokady mostu do RWD.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: byjek »

Taki temat mi znajomy podrzucił do przemyślenia. Czy dało by się zastosować w naszych mostach dana 30, blokady do mostów przednich jeep również dana 30 :twisted:

Np. coś takiego http://allegro.pl/blokada-mostu-przod-j ... 67702.html

Są różne rodzaje włącznie z załączanymi hydraulicznie na życzenie przyciskiem.
Jakieś pomysły ? Bo cena tej blokady z linku nowej której zasady działania do końca nie rozumiem jest niewygórowana.

Nie wspominam o jakichś przekładkach fabrycznych bebechów z jeepa.

Potrzebnie się zajarałem czy robię g... burzę :?: :mrgreen:
0 x
Jak do kogoś nie doszła odpowiedz na PW tzn. że wpisałem ją ponownie w pole "dodaj odborcę" :lol: :lol: :lol:
Nie wiem czemu to robię :mrgreen: :|
Plati
Posty: 237
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 20:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Alternatywne blokady mostu do RWD.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Plati »

To wygląda na zwykłe płytki blokujące całkowicie most - czyli 100% (chociaż ja się nie znam). Nie jest to zbyt wygodne na co dzień. Równie dobrze można pospawać - koszt duuużo mniejszy. Wyjdzie nawet taniej kupić inny most i go pospawać i przerzucić jak ktoś nie chce ruszać swojego.

Znalazłem takie rozwiązanie: http://allegro.pl/szpera-do-subaru-impr ... 94291.html Gdyby gościu był w stanie dorobić taką blokadę do Volvo to by było świetne rozwiązanie.
0 x
byjek
Posty: 168
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 22:19
Lokalizacja: Myślenice

Re: Alternatywne blokady mostu do RWD.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: byjek »

Oczywiście że da rade zrobić :) ale taką to ja B200F zmieliłem w 2 dni, nie usiłując tego zrobić... Nie szukam czegoś, bo muszę mieć szpere, mam pińć... tylko taka ot ciekawostka, po prostu. Ja np kombinuje teraz wyliftowane 740 XC "na ryby" gdybym np. mógł wsadzić tam hydrauliczną blokadę to byłbym w siódmym niebie, ale nie będe kupował za 3tyś żeby spróbować. :P

Może by kupić sam kosz z jeepowej dany ? Nie wiem na razie chciałem poznać wasze nastroje na ten temat.
0 x
Jak do kogoś nie doszła odpowiedz na PW tzn. że wpisałem ją ponownie w pole "dodaj odborcę" :lol: :lol: :lol:
Nie wiem czemu to robię :mrgreen: :|
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Alternatywne blokady mostu do RWD.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

byjek pisze: Czy dało by się zastosować w naszych mostach dana 30, blokady do mostów przednich jeep również dana 30
Np. coś takiego http://allegro.pl/blokada-mostu-przod-j ... 67702.html
Dało by, zamontowałem taką do pickupa.
Jadąc po łuku, w zakręcie, terkocze, słychać ją wyraźnie jak są opuszczone szyby w drzwiach.
Jadąc na wprost jest ok.
Obrazek
0 x
byjek
Posty: 168
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 22:19
Lokalizacja: Myślenice

Re: Alternatywne blokady mostu do RWD.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: byjek »

Kuba to jest dokładnie to ? Powiedz mi jeszcze jak to robi w błocie, na szutrach czy w końcu na śniegu, z tego co zrozumiałem to jest blokada stała która otwiera most w określonych przypadkach, czyli na zwykłych zakrętach, łukach, rozumiem że wtedy to niby terkocze ? Jak na mokrych łukach przy większych prędkościach itp? nie idzie się zabić ?

Chyba to kupie :)
0 x
Jak do kogoś nie doszła odpowiedz na PW tzn. że wpisałem ją ponownie w pole "dodaj odborcę" :lol: :lol: :lol:
Nie wiem czemu to robię :mrgreen: :|
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Alternatywne blokady mostu do RWD.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Spartan Locker w stanach coś około 250$
Jak dokładasz do pieca to zapina i trzyma w zakręcie, na błocie, asfalcie czy śniegu.
Jak zdejmujesz nogę z gazu rozpina i terkocze.
Mnie to terkotanie wkurzało i ją sprzedałem a na jej miejsce założyłem normalną ALD

Obrazek
0 x
ODPOWIEDZ