Turbo do B230F bez ingerencji w reszte

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
Awatar użytkownika
knefel
Posty: 346
Rejestracja: 21 marca 2016, 19:06
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Turbo do B230F bez ingerencji w reszte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: knefel »

wpadł mi do głowy głupi pomysł
jako że do wakacji auto przeżyje swap a B230F jest jak wiadomo niesprzedawalne a i turbin u mnie dostatek mam takie pytanie
czy jest opcja dołożenia turbo bez wymiany wtrysków , kompów i większej ingerencji w motor ? wiadomo IC zrobie , flansza pod dmuchawke też nie problem tylko czy to jest wykonalne ? auto jest w gazie , jak na benzynie bedzie kulał przeżyje , byle odpalał
0 x
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: Turbo do B230F bez ingerencji w reszte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

Sambo robił taki zabieg. W internecie masz sporo instrukcji co i jak: http://www.turbobricks.org/mods.php?content=art0024

Sprawa nie jest mocno skomplikowana jeżeli masz czas, chęci, zaplecze sprzętowe, wiedzę i $$ ;)

Oczywiście dużo zależy od tego co rozumiesz poprzez "ingerencję w resztę". Nie wygląda to tak, że przyczepiasz turbinę, masz nagle 50hp więcej i wszystko gra :D

Gaz najprawdopodobniej także będziesz musiał modyfikować/wyrzucić, bo przypuszczam że pod b230f nie inwestowałeś w instalację pod większe moce.

Jeżeli chcesz żeby było prosto i tanio to najlepiej kup całe auto z fabrycznym turbo i oszczędzisz sobie sporo nerwów :)
1 x
Awatar użytkownika
knefel
Posty: 346
Rejestracja: 21 marca 2016, 19:06
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Turbo do B230F bez ingerencji w reszte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: knefel »

czas jest , chęci są , sprzęt i miejsce jest , pieniędzy nie chce inwestować , tak jak mówie to ma być drut edition i polatać do max czerwca bo potem wpada inny motor , a że robie na szrocie to turbinka i inne szpargały mam ;) także zmiana osprzętu lpg też nie jest problemem
ingerencja w reszte to dla mnie wymiana czegoś kiepskodostępnego i drogiego ;)
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Turbo do B230F bez ingerencji w reszte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

no dobra a instalację LPG jaką masz w tym aucie? Można coś takiego zrobić, kumpel X lat temu dołożył turbo do Audi100 z Audi200 , efekt był taki, że na LPG wzrost mocy był całkiem spory ale układ benzynowy został bez zmian i na PB auto chodziło dobrze tylko na wolnych obrotach, tyle, żeby odpalić i przełączyć na LPG...
Wracając do Volvo, trochę rzeźbienia bedzie, przydał by się kolektor wydechowy od turbo, w bloku trzeba wywiercić i nagwintować dziury pod smarowanie i spływ oleju z turbiny.
Zasadnicze pytanie - z którego roku jest ten B230F, jeśli z lat 1985-88 to będzie tzw. "low friction" czyli cieńsze panewki o zmniejszonych oporach i cienkie korbowody czyli szkoda Twojej roboty. Jeśli silnik jest z drugiej połowy 1989r lub nowszy to można spróbować.
0 x
Awatar użytkownika
knefel
Posty: 346
Rejestracja: 21 marca 2016, 19:06
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Turbo do B230F bez ingerencji w reszte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: knefel »

auto jest z 1990 roku , czyli polift , ale do tej pory nie wiem jaki mam wałek
olej zawsze można doprowadzić z przelotki danej pod filter oleju , kolektor w sumie racja ale pewne jest że nie wpadło by turbo z volvo bo takiego tu akurat nie mam ;)
instalacje mam staga czwórke plus , reduktor byłby do zmiany bo alaska a wtryskiwacze to AC-W01 i po rozwierceniu powinny wydolić
to nie może być zbyt dobrze zrobione bo jak B234 bedzie wymiekał to co ja potem zrobie ? B234FT ? :lol:
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Turbo do B230F bez ingerencji w reszte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

knefel pisze: B234FT ?
Tak
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Turbo do B230F bez ingerencji w reszte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

jak 90' to jesli nikt nie zmienił to wałek bedzie "M", w sumie dobrze kombinujesz, rozpracować temat turbo na 230F który i tak idzie do odstrzału, jak coś pójdzie nie tak, bedzie większa motywacja żeby wsadzić B234F i wiedza jak dokładać turbo też jakaś bedzie.
Co do B234F zdejmij miskę i pomierz korbowody były te silniki i z grubymi i z cienkimi korbami, ja mam 3 sztuki w tym jeden jest na cienkich.
0 x
Awatar użytkownika
knefel
Posty: 346
Rejestracja: 21 marca 2016, 19:06
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Turbo do B230F bez ingerencji w reszte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: knefel »

no właśnie z tego zrodził sie zamysł , B230 wykończyć i tak nie wykończe a zobacze jak i co
B234 narazie leży , kompletuje graty , a póki co jeszcze 2 auta w kolejce na swap i jedno do dłubania
uturbienie zmieszcze w miedzyczasie :lol: wiec tak , robie instalacje turbo , najweselej na kolektorze od turbo ,robie dojścia dla oleju i wody , dokładam pod zderzak IC i spinam instalacje ze silnikiem , przestrajam gaz i wale bokiem po asfalcie jak teraz po śniegu
coś przeoczyłem ?
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Turbo do B230F bez ingerencji w reszte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

knefel pisze: :lol: wiec tak , robie instalacje turbo , najweselej na kolektorze od turbo ,robie dojścia dla oleju i wody , dokładam pod zderzak IC i spinam instalacje ze silnikiem , przestrajam gaz i wale bokiem po asfalcie jak teraz po śniegu
coś przeoczyłem ?
sam bym lepiej tego nie ujął :lol: w duuużym skrócie się zgadza ;) o takich drobiazgach jak sterowanie ciśnieniem doładowania pewnie pamiętasz?
0 x
macie kesz?
Posty: 177
Rejestracja: 16 października 2015, 10:17

Re: Turbo do B230F bez ingerencji w reszte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: macie kesz? »

Jaki tam jest wtrysk? Zeby to jako tako mieszanke jeszcze miało :D
0 x
ODPOWIEDZ