Swap v8 do volvo rwd

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
MisYogi
Posty: 24
Rejestracja: 21 października 2014, 18:46

Swap v8 do volvo rwd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MisYogi »

Z ciekawości, jeżeli można zapytać. Jaki jest potrzebny budżet na taki swap? W takiej formie jak Ty to robisz, czyli większość samemu.
0 x
deejay.ftb
Posty: 236
Rejestracja: 02 października 2014, 16:09
Lokalizacja: WWL

Re: Swap v8 do volvo rwd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deejay.ftb »

to zalezy czy blizej Ci to internetowych miszczow okazji czy, tak jak np. ja, moglbys zbierac liczne trofea w konkurencji przeplacania, gdyby taka istniala :D
0 x
"he who shall be last, shall be sideways and smiling"
~Jezza, 19:3

wiele rzeczy sie skonczylo, inne jeszcze trwaja ale i to juz niedlugo
wildstrawberry
Posty: 43
Rejestracja: 03 października 2014, 09:35

Re: Swap v8 do volvo rwd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wildstrawberry »

]To zależy czego oczekujesz od auta :) Silnik kupiłem dość tanio bo za 1000 zł:> Więc pozwoliłem sobie na więcej poprzez dołożenie ecu, pompy paliwa:> Bez szaleństw to 4 tys. to realna kwota :) Spełnienie swoich marzeń bezcenne :D
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Swap v8 do volvo rwd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

wildstrawberry pisze:]To zależy czego oczekujesz od auta :) Silnik kupiłem dość tanio bo za 1000 zł:> Więc pozwoliłem sobie na więcej poprzez dołożenie ecu, pompy paliwa:> Bez szaleństw to 4 tys. to realna kwota :)
Te 4tys robiąc samemu to jest pierwszy etap. Drugie 4-8tys będzie potrzebne po uruchomieniu silnika w budzie na dolot, wydech, chłodnicę, hamulce, zawieszenie, felgi i pewnie dystanse, opony jeśli ma to mieć ręce i nogi.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
wildstrawberry
Posty: 43
Rejestracja: 03 października 2014, 09:35

Re: Swap v8 do volvo rwd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wildstrawberry »

Mareek pisze:
wildstrawberry pisze:]To zależy czego oczekujesz od auta :) Silnik kupiłem dość tanio bo za 1000 zł:> Więc pozwoliłem sobie na więcej poprzez dołożenie ecu, pompy paliwa:> Bez szaleństw to 4 tys. to realna kwota :)
Te 4tys robiąc samemu to jest pierwszy etap. Drugie 4-8tys będzie potrzebne po uruchomieniu silnika w budzie na dolot, wydech, chłodnicę, hamulce, zawieszenie, felgi i pewnie dystanse, opony jeśli ma to mieć ręce i nogi.
Zgadzam się z Markiem, włożenie silnika to 1/3 prac później trzeba to dograć, dolot, wydech, hamulce, chłodzenie, układ paliwowy i wiele inny :)
0 x
MisYogi
Posty: 24
Rejestracja: 21 października 2014, 18:46

Re: Swap v8 do volvo rwd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MisYogi »

W skrócie: 20k wystarczy na zawieszenie, swap, osprzęt, wydech i strojenie? Silnik wstawiałeś tak jak kupiłeś czy robiłeś remont?
0 x
wildstrawberry
Posty: 43
Rejestracja: 03 października 2014, 09:35

Re: Swap v8 do volvo rwd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wildstrawberry »

MisYogi pisze:W skrócie: 20k wystarczy na zawieszenie, swap, osprzęt, wydech i strojenie? Silnik wstawiałeś tak jak kupiłeś czy robiłeś remont?
Myślę,że 20-30 tys to realna kwota ale tego w 100 % nie da się przewidzieć :> Silnik dostał nowy rozrząd i pompę wody, zmienione zostaną jeszcze koleketory wydechowe na rozdzielaczach :> Seryjnie są "buły", które zaraz po wylocie spalin z silnika mają ostry zakręt co pogarsza przepływ spalin.
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Swap v8 do volvo rwd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Pamiętaj że m46 może nie dźwignąć ponad 300km, a wtedy będzie dodatkowy problem większą skrzynią, prawdopodobnym cięciem podłogi&tunelu itd.

Mając 10tys można zrobić częściowo swoimi siłami fajny projekt, najwyżej później poprawiając słabsze strony, mając 15tys można zrobić taki projekt na spokojnie. Mając 20tys można już coś poszaleć :)
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
MisYogi
Posty: 24
Rejestracja: 21 października 2014, 18:46

Re: Swap v8 do volvo rwd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MisYogi »

To teraz z innej strony. Mając do wyboru swap na v8 lub podkręcanie b230ft jakie są plus i minusy obu opcji? Domyślam się, że podkręcanie wyjdzie duuuuuuużo taniej ale jak wygląda stosunek koszt/moc/fun tych dwóch opcji?
0 x
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Swap v8 do volvo rwd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

Zależy co lubisz w sumie, mnie zawsze bardziej fascynowały auta z relatywnie niedużymi silnikami turbo typu evo sti czy nissany niż v8 czy v10. Podkręcanie redblocków ma sens do pewnego momentu potem już sensowniej pewnie władować seryjne 1jz czy coś w podobie niż wyciskać nie wiadomo co z tego dość archaicznego silnika.
V8 inaczej rozwija moc niż silniki turbo i ogólnie ma inną charakterystykę. Dodatkowo na starcie, w serii, ma moc dość mocno podkręconego redblocka także pewnie jest mniej awaryjny ale droższy w ewentualnych naprawach.
0 x
ODPOWIEDZ