Opony "terenowe" na 940 ? popsuje czy poprawie.

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
byjek
Posty: 168
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 22:19
Lokalizacja: Myślenice

Opony "terenowe" na 940 ? popsuje czy poprawie.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: byjek »

Nie krytykować prosze :lol:

Sprawa jest taka, mam strupa 940, auto na ryby czyli błoto, błoto, koleiny kamienie itp. Wymyśliłem że jedynym sposobem na wprowadzenie trybu XC bez spawania(miałem takie auto, ale sam się za to nie zabieram) są wyższe gumy z bieżnikiem terenowym ale takim żeby nie było problemu z poruszaniem się po drogach : :D

Mam taki pomysł w miarę po pieniądzach, przy 4000 km rocznie posłużą z 10 lat:P :
http://allegro.pl/205-70r15-goodyear-wr ... 62816.html

na felach 15"x7" ET20 da rade ? nie musi być lux na drodze ;) potrzebuje lepszej przyczepności na trawie/błocie i milimetry wysokości.

Aha mam nivo na tyle/ sprężyny z diesla z przodu. Na sucho z linijką wchodzą z palcem w nosie. Ale...?
0 x
Jak do kogoś nie doszła odpowiedz na PW tzn. że wpisałem ją ponownie w pole "dodaj odborcę" :lol: :lol: :lol:
Nie wiem czemu to robię :mrgreen: :|
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Opony "terenowe" na 940 ? popsuje czy poprawie.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Miałem zimówki (tylko na osi napędzanej) w rozmiarze 185/70/14 na moim 240 Diesel z bieżnikiem tego typu i czarów nie robiły. Ślizgało się w błocie i na mokrym jak normalna opona. Żadne to doświadczenie ale na chłopski rozum myślę że więcej zrobi szpera niż terenowa opona.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Opony "terenowe" na 940 ? popsuje czy poprawie.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Kibicuję pierwszemu prawilnemu podniesionemu volvo 7/940. Najlepiej z białymi napisami na oponach ;) ale jeśli pójdziesz na skróty i tylko władujesz tu max oponę jaka tylko wejdzie, to będzie okrutnie

A może jednak sie skusisz na coś więcej
Obrazek
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Opony "terenowe" na 940 ? popsuje czy poprawie.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Nie mam doświadczenia ale prasa kolorowa i programy motoryzacyjne mówią że opony terenowe jednak robią różnicę tylko po astacie się tym kiepsko jeździ...
0 x
panrysiek
Posty: 330
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:00
Lokalizacja: Wro

Re: Opony "terenowe" na 940 ? popsuje czy poprawie.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: panrysiek »

IMO nie ma to większego sensu. Bez napędu 4x4 i szpery zakopiesz się tak czy siak. Ja mam w terenówce mega hardkorowe opony Simex (takie jak Volvo z fotki powyżej) i po odłączeniu przodu kopie się np w grząskim piachu i tak czy siak ruszyć się nie da. Poza tym Volvo nie ma ramy i nie za bardzo jest je za co wyciągać w przypadku zakopania się, jest mega długie czyli wiesza się na zjazdach/wjazdach, przy przejeżdżaniu przez poprzeczne nierówności (wykrzyż) pewnie okaże się, że opony trą o nadkola itd itp. Kup lepiej tanią terenówkę i zostaw Volvo w specyfikacji drogowej. Polecam Samuraia, Jimny, Nivę, Ferozę. Ewentualnie do takich zabaw jeszcze jako tako nadaje się Subaru Forester.
No i rzeczywiście na oponach terenowych auto prowadzi się gorzej. Póki to są jeszcze ATki (mające sens tylko na piachu, w błocie się zalepiają raz dwa) to można wytrzymać na asfalcie, ale MTki, a zwłaszcza Simexy to już hardkor na asfalcie. Maksymalna prędkość spada do ok 80km/h (nie z powodu utraty mocy a sterowności) a zużycie paliwa leci w górę 2-3l. No i agresywne opony zużywają się na asfalcie szybciej.
0 x
szary_misiek
Posty: 134
Rejestracja: 09 października 2014, 21:53
Lokalizacja: Elbląg

Re: Opony "terenowe" na 940 ? popsuje czy poprawie.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szary_misiek »

Hej, ja też lubię wycieczki polnymi drogami, mam 945 ze szperą, wiem, że to nie terenówka, ale na rekreacyjne wycieczki poza asfaltem jest ok.
Też miałem podobny dylemat jak Ty jakie kupić opony, w końcu wybrałem szosowe ale o jak największym rozmiarze - kupiłem zwykłe kormorany 215x65R15 (na multi-x czyli 7" szerokości felgi). Weszło na styk, nie chodzi nawet o obcieranie o nadkola, na styk jest miejsca przy skręcaniu kół przednich. Zawsze można podciąć zderzak, ale wtedy będzie ograniczało mocowanie sprężyny w mcpersonie, u mnie jest miejsca na mały malec :P.

Obrazek
Obrazek
0 x
byjek
Posty: 168
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 22:19
Lokalizacja: Myślenice

Re: Opony "terenowe" na 940 ? popsuje czy poprawie.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: byjek »

szary_misiek pisze:Hej................ 215x65R15 (na multi-x czyli 7" szerokości felgi)
Jak się jeździ szary_misku ?? pomogłeś mi przez przypadek w wyborze opon do 944 które sobie szykuje do jazdy cywilizowanej :D Multi-x są ET20 ? ja mam oriony 7" ET20 i planowałem wpakować 225/60/15 czyli niżej o 10mm ale szerzej o 10 mm ;) co myślisz ?

Z opcją terenową na razie dałem spokój, nie obejdzie się bez grzebania zawieszenia faktycznie, pasowałem gumy AT 215/75 na seryjnych stalówkach nie wchodzą pod kolumnę.

Aha nie wszyscy zrozumieli temat :P chodziło mi o opony nie typowo terenowe jak simexy czy cuś, a o opony szosowe do terenowych:P takie jak podałem w linku na górze tematu. Chodziło mi głównie o wysokość ale też o to że takie opony są trwalsze, mają inny bieżnik itp.
205 /70 nie pasowałem ale powinno już wejść bez modyfikacji.
0 x
Jak do kogoś nie doszła odpowiedz na PW tzn. że wpisałem ją ponownie w pole "dodaj odborcę" :lol: :lol: :lol:
Nie wiem czemu to robię :mrgreen: :|
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Opony "terenowe" na 940 ? popsuje czy poprawie.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Może ktoś z was chce takie fajne opony? Tanio odsprzedam.
205/70/15 na pewno produkcja USA ale nie pamiętam producenta.
Bieżnik taki jak na szutry trochę, słychać jak szumią przy prędkościach pow 90km/h, boki miękkie, bardzo komfortowe.
Mogę sprawdzić dla zainteresowanych.
Obrazek
Obrazek
0 x
szary_misiek
Posty: 134
Rejestracja: 09 października 2014, 21:53
Lokalizacja: Elbląg

Re: Opony "terenowe" na 940 ? popsuje czy poprawie.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szary_misiek »

byjek pisze: Jak się jeździ szary_misku ?? ...
Jeździ się na pewno lepiej niż na zimówkach195/65 na stalowych felgach.
W tamtym sezonie miałem 205/55 na 6,5" felgach i odczucia są podobne.
Mam TICa więc do szaleństw się nie nadaje, ale bokiem na mokrym ciężej polecieć więc trzymają lepiej. Choć to może zaleta po prostu, że opony są nowe.
Niestety jednak koła są na tyle duże, że pod górkę trawiastą/piaszczystą z zatrzymania na jedynce samochód nie ma siły się wspiąć i trzeba sprzęgłem manipulować. :/
0 x
ODPOWIEDZ