Sportowy wydech do redblocka

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
KubaWroPL

Sportowy wydech do redblocka

Postautor: KubaWroPL » 28 lipca 2020, 23:26

W tej chwilii mam przelotowy wydech 2.5" z tłumikiem końcowym (pod podłogą bagażnika), poza tym same rury. Jest za głośno + dźwięk jakiś taki niespecjalny + śmierdzą spaliny (paliwa leje się dość dużo bo silnik dłubany).

Zamierzam zatem dołożyć katalizator sportowy żeby pozbyć się śmierdzących spalin (prawdopodobnie Inox Parts na Allegro) oraz tłumik środkowy żeby wyciszyć auto (RM Motors - pewnie taki dość długi bo miejsca sporo, a chciałbym dość mocno ograniczyć dźwięk. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi firmami/produktami? Albo ma jakieś doświadczenia w przeróbkach układu wydechowego i mógłby podpowiedzieć jak dobrać elementy żeby to finalnie dobrze brzmiało (wynik w tym zakresie jest dla mnie największą niewiadomą)?

A takie wynalazki ktoś testował - tłumik z regulacją dźwięku RM Motors?

Jak macie jakieś doświadczenia, to z chęcią posłucham - z góry dzięki.
0 x

Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Sportowy wydech do redblocka

Postautor: dom?n » 28 lipca 2020, 23:41

Gówno się znam i pewnie nic nie podpowiem, ale pamiętam ten setup z wideo że ładnie brzmi jak na redblocka:

0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą

re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D

KubaWroPL

Postautor: KubaWroPL » 29 lipca 2020, 08:30

No piknie - tak mógłby brzmieć ;) To szukam co to za elementy i jak zmontowane. Dzięki!
0 x

KubaWroPL

Postautor: KubaWroPL » 29 lipca 2020, 08:44

Już mam - http://cherrybomb.com/. Tylko wygląda na to, że nie do dostania poza USA :(

W UK jest co prawda firma, która nazywa się tak samo - https://www.cherrybomb.co.uk/ - ale to jest produkcja lokalna, nie import tych z USA.

EDIT - doczytałem i to Volvo na filmie jest z UK, czyli tłumik z drugiego linka.
0 x

xjtdi

Postautor: xjtdi » 03 sierpnia 2020, 19:04

Z moich bojów za dużo prostej/wyginanej rury = nieprzyjemne metaliczne brzmienie. Wystarczy dołożyć nawet mały przelotowy tłumik i już gołym uchem słychać poprawe. Jak silnik jest z turbiną to można dać właściwie dowolne budżetowe tłumiki przelotowe i jest ok. Jak silnik wolnossący to niestety jakich dużych byś nie dał tłumików przelotowych i tak bedzie głośno choć niektórzy tak lubią. Jak ma być cywilizowanie i w miare cicho końcowy tłumik musi być komorowy.
0 x

Wróć do „Modyfikacje osiągów”